ליבוביץ, שער ושות', משרד עורכי דין
אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים, מיסוי מקרקעין, מקרקעין
 פרופיל המשרד |  תחומי עיסוק |  צוות המשרד |  מאמרים |  טיפים |  פרסומים וקטעי עיתונות |  קישורים |  יצירת קשר
מאמרים נבחרים
הילד לא ידע מוסר מהו?
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ
החלטת מינהל 1184 הקובעת הקלות בתשלום דמי היתר בגין שינוי ייעוד, ניצול ופיצול מגרש מפלה לרעה את המגזר החקלאי והחקלאים יושבים עדיין מנגד בשקט???!
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ
טיפים נבחרים
כיצד מחשבים את מס השבח במכירת נחלה עם שני בתים
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ
מוכרים נחלה - היזהרו מפיצול בתמורה!!!
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ
מאמרים הרחבות בקיבוצים - המינהל פרסם נוסח חדש של תצהירי אגף חקלאי בהתאם להוראות החלטה 1180 אך לאן נעלמו הוראות המעבר???
הרחבות בקיבוצים - המינהל פרסם נוסח חדש של תצהירי אגף חקלאי בהתאם להוראות החלטה 1180 אך לאן נעלמו הוראות המעבר???
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ

עד ליום זה ( 30/12/2009 ) מינהל מקרקעי ישראל לא פרסם באופן רשמי את הוראות המעבר להחלטה 1180, למרות העובדה כי חלפו למעלה משישה חודשים מיום אישור ההחלטה, דבר אשר הביא לעצירה מוחלטת באישור העסקאות בגין הקצאת מגרשים בהרחבות בקיבוצים ברחבי הארץ, אשר הוגשו למינהל החל מחודש מאי 2009.    

גורמים בכירים במינהל טוענים, כי הוראות המעבר הובאו לידיעת הפקידים עוד לפני כשלושה חודשים, אך מבדיקות שנערכו על ידי הח"מ עולה בבירור כי פקידי המינהל האמונים על אישור העסקאות והנפקת הסכמי הפיתוח והחכירה בנוסחם החדש ובהתאם להוראות ההחלטה, אינם יודעים דבר על פרסום הוראות המעבר!!!

יצויין, כי עשרות רבות של משתכנים "תקועים" וממתינים לפרסום הוראות המעבר, על מנת שניתן יהיה לאשר את העסקאות הממתינות במסדרונות המינהל זה חודשים ארוכים.    

אין ספק כי הוראות החלטה 1180 הופכות את הקערה על פיה בכל הקשור לגביית כספים ממשתכנים בגין דמי פיתוח תשתיות, במסגרת ההרחבות ואסמכתא ראשונה לכך, ניתן לראות בתצהירי האגף החקלאי של המינהל אשר פורסמו לפני מספר ימים.

כאשר בוחנים את נוסח תצהירי המינהל החדשים עולה, כי המשתכנים, האגודה וכן החברה הקבלנית אשר קיבלה עליה לבצע את התשתיות בהרחבה, יידרשו לחתום על התצהירים ולאשר כי הכספים אשר שולמו על ידי המשתכנים, ניגבו בהתאם להוראות החלטה 1180.
החידוש המהותי ביותר במסגרת התצהירים החדשים, הינו כתב התחייבות בלתי חוזרת, עליו חותם ראש המועצה האזורית וכן גזבר המועצה, בו הם מאשרים כי הם האחראים לכל עבודות פיתוח התשתיות הכוללות פיתוח התשתיות בישוב הישן. המינהל מעביר את הסמכויות לרשות המקומית ומעמיד אותה כ"כלב השמירה" מול האגודות השיתופיות על מנת לשמור על העוגה ולוודא כי כספי המשתכנים יועברו אך ורק לצורך פיתוח תשתיות ולא לשימושים אחרים!!!

חידוש נוסף שהוכנס בתצהיר של מורשי החתימה מטעם אגודת המושב הוא, כי מורשי החתימה מצהירים על כך שהם לא נתנו אישור לגוף כלשהו לגבות סכום נוסף מעבר לדמי פיתוח תשתיות בגין ההרחבה והישוב הישן. בכך המינהל מבקש לתת מענה לטענות שהועלו כנגד האגודות כי נגבים כספים נוספים על ידי החברות הקבלניות/יזמיות אשר מועברים בחזרה לאגודות.

המשתכנים חותמים על תצהירים בהתאם לנוסח שרווח עד היום אך בתוספת כי לא יוכלו למכור את המגרש אלא בחלוף 5 שנים מיום החתימה על חוזה חכירה וכן הם נדרשים לאשר את הסכום שנגבה מהם בגין שדרוג התשתיות בישוב הישן.

עדיין נותרה השאלה – לאן נעלמו הוראות המעבר ? ומדוע המינהל לא מפרסם את ההוראות מזה חודשים ארוכים וטוען כי פקידי המינהל מודעים להוראות ופועלים לפיהן?
העיוות המהותי ביותר הזועק לשמיים הוא, מצבם הבעייתי של המשתכנים אשר שוב עומדים חסרי אונים מול הבירוקרטיה של המינהל!!!

הכותב עו"ד אביגדור ליבוביץ, מייצג רוכשים בהרחבות בקיבוצים, מתמחה במינהל מקרקעי ישראל, מיסים והיטלים ובעסקאות במגזר החקלאי ובעסקאות נדל"ן ויזמות בתחום המסחרי והמגורים.  
יצירת קשר
שם :*
מייל:*
טלפון:
פרטים:*
הצטרפות לרשימת התפוצה של המשרד
שם :*
מייל:*
* הנני מסכים/ה לקבל לכתובת המייל הנזכרת למעלה עדכונים ומידע בנושאים הקשורים לתחומי עיסוקו של המשרד.
 פרופיל המשרד |  תחומי עיסוק |  צוות המשרד |  מאמרים |  טיפים |  פרסומים וקטעי עיתונות |  קישורים |  יצירת קשר
ליבוביץ, שער ושות' - משרד עורכי דין
סניף ראשי - מגדל V Tower , בני ברק - רחוב בר-כוכבא 23, מגדל V Tower, קומה 10, בני ברק, טל. 03-5751531, פקס. 03-5751530
סניף צפון - רחוב ארלוזורוב 25, בית עמציון, קומה 4, עפולה
. email: avigdor@lieblaw.co.il
...
powered by law-info - עורכי דין מידע משפטי